راهنمای ثبت نام در آزمون آیلتس IELTS

راهنمای ثبت نام در آزمون آیلتس IELTS

راهنمای ثبت نام در آزمون آیلتس

روز آزمون

هویت شما روز آزمون کتبی و قبل از آزمون شفاهی بررسی می‌شود. شما باید همان مدرک شناسایی را که برای ثبت نام استفاده کردید، در روز آزمون به همراه داشته باشید. عکس شما به همراه اثر انگشت روز آزمون برای اطمینان در احراز هویت گرفته می‌شود و از همان عکس برای فرم گزارش نتایج استفاده می‌شود.
مشاهده آنلاین نتایج

شما می‌توانید تا 28 روز بعد از اعلام نتایج، نمرات خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید. توجه داشته باشید که نسخه آنلاین نتایج به منزله تأیید عملکرد شما در آزمون نیست.


کارنامه

نتیجه آزمون در یک فرم (کارنامه) گزارش می‌شود که عملکرد شما را در هر 4 مهارت به طور جداگانه به علاوه نمره کلی در آزمون، نشان می‌دهد.

نتایج 13 روز بعد از آزمون منتشر می‌شود. در بعضی از مراکز، شرکت کنندگان می‌توانند به مرکز رفته و از نمره خود اطلاع یابند. در برخی دیگر، نتایج از طریق پست ارسال می‌شود. مراکز مجاز نیستند که نتایج را از طریق تلفن، فکس و یا ایمیل ارسال کنند. در موسسه ایرسافام، کارنامه فقط در صورتی پست می‌شود که در روز آزمون فرم مربوط به پست کارنامه را حضوری تکمیل نمایید. در غیر اینصورت باید کارنامه را حضوری در محل تحویل بگیرید.
شما فقط یک نسخه از کارنامه را دریافت می‌کنید پس در نگهداری آن کوشا باشید. نسخه المثنی یا جایگزین برای کارنامه آیلتس وجود ندارد. مراکز مجاز هستند تا 5 نسخه از این فرم را بدون دریافت هزینه به مؤسسات موردنظر بفرستند.


اعتبار مدرک

مؤسسات معمولاً مدرکی بیش از 2 سال از تاریخ آن گذشته را قبول نمی‌کنند مگر این که اثبات کنید که در طول این مدت، در تمرین و ارتقای مهارت‌های زبان انگلیسی کوشا بوده‌اید.

سازمان‌های مجری برگزاری آزمون آیلتس، مدرکی را که بیش از 2 سال از تاریخ آن گذشته را تأیید نخواهند کرد.


شرکت مجدد در آزمون

هیچ محدودیتی برای شرکت مجدد وجود ندارد. شما می‌توانید هر زمان که آماده بودید، در آزمون شرکت کنید. توجه داشته باشید که تعداد دفعات شرکت در آزمون، تاثیری در نمره شما نخواهد داشت مگر این که برای بهبود و پیشرفت مهارت‌های خود تلاش کرده باشید.


بازبینی نتایج آزمون

در صورت راضی نبودن از نتایج، در همان مرکزی که ثبت نام کردید، درخواست بازبینی و تصحیح دوباره آزمون بدهید. درخواست نباید بیش از 6 هفته از تاریخ آزمون باشد. هم‌چنین می‌توانید انتخاب کنید که کدام بخش از آزمون دوباره تصحیح شود. هزینه‌ای برای این منظور دریافت می‌شود که در صورت افزایش نمره در تصحیح مجدد، به شما باز گردانده می‌شود. نتیجه بازبینی 6 تا 8 هفته طول می‌کشد.

 

اطلاعات بیشتر در سایت IELTS

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *