نکاتی در مورد مهارت خواندن در زبان انگلیسی

همین الان که این متن را می خوانید ذهنتان در حالت بسیار فعالی قرار دارد؛درست است که نویسنده کار سختی (نوشتن)انجام داده است.اما خواندن یک متن هم کارهای زیادی را شامل میشود که ذهنی هستند.وقتی متنی را می خوانید باید این کارها را انجام دهید:

reading

reading

در ذهنتان مطلب مورد نظر را تجسم کنید.

سعی کنید منظور اصلی نویسنده را بفهمید.

در مورد درستی یا نادرستی مطالبی که می خوانید فکر کنید.

 

فواید خواندن

 

وقتی یک زبان خارجی می آموزید گوش کردن،صحبت کردن و نوشتن مهارت های مهمی هستند.اما خواندن نیز می تواند خیلی با اهمیت باشد.به طوری که حتی باعث تقویت مهارت های زبانی دیگر هم می شود :

یادگیری لغت به طور ضمنی

شما معمولا هنگام خواندن متن با لغات جدیدی روبرو می شوید، اگر متنی که می خواهید لغات جدید زیادی دارد این متن مناسب سطح شما نیست بهتر است از متن های ساده تر شروع کنید.مثلا پنج لغت نا آشنا در هر صفحه مناسب است.این لغات کم را به راحتی یاد خواهید گرفت.لازم نیست برای معنی همه لغات به فرهنگ لغت مراجعه کنید ؛ معنی بعضی از لغات را می توانید از بقیه متن بفهمید.(Guessing meaning from context)

یادگیری الگوهای نوشتن

وقتی متنی می خوانید،با ساختار جملات و عبارت ها آشنا می شوید.یعنی از همین ساختارها می توانید الگو بگیرید و در نوشتن استفاده کنید.

سرعت در خواندن

با هر سرعتی که راحت تر هستید بخوانید؛می توانید یک صفحه را در ده دقیقه بخوانید یا در نیم ساعت .این کاملا بستگی به شما دارد.ولی وقتی صحبت می کنید یا گوش می دهید این انتخاب سرعت به راحتی ممکن نیست.این یکی از فواید بزرگ خواندن است که افراد می توانند با هر سرعتی که می خواهند متون را بخوانند.

مطالبی را بخوانید که علاقه دارید

اگر به متن انگلیسی که برای خواندن انتخاب کرده اید علاقه داشته باشید خواندن برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.مثلا اگر می خواهید در مورد فوتبال بخوانید چرا اخبار انگلیسی مربوط به فوتبال را نخوانید با این کار هم اطلاعات کسب خواهید کرد و همزمان زبان انگلیسیتان را تقویت خواهید کرد.

reading

reading

پنج نکته در مورد خواندن (Reading)

نکته 1 : متنی را بخوانید که مناسب سطح شما است .اگر هر سه کلمه که می خوانید مجبور باشید به فرهنگ لغت مراجعه کنید ،به زودی از این کار دلسرد خواهید شد.

نکته 2 : لغات نا آشنا را ثبت کنید .بهترین روش ثبت کردن لغات استفاده از جعبه لایتنر است.

نکته 3 : در دوره های منظم و کوتاه بخوانید.مثلا اگر هر روز پنج دقیقه مطالعه کنید بهتر است از اینکه در یک روز دو ساعت مطالعه کنید.

نکته 4 : وسایل لازم را فراهم کنید: یک ماژیک برای هایلایت کردن کلمات مشکل،فرهنگ لغت،دفترچه یادداشت لغات یا فیش های جعبه لایتنر،یک خودکار برای نوشتن کلمات جدید

نکته 5 : کتاب،مجله و متنی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.

 

منبع سایت :آموزش زبان انگلیسی

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *